fbpx

Kalendář 2020 – VLASTNOSTI NEMAJÍ GENDER

MARNIV_

OCHRANÁŘSK_

CITLIV_

ROZHODN_

KŘEHK_

UPOVÍDAN_

SPROST_

ODOLN_

ANALYTICK_

HYSTERICK_

SOUTĚŽIV_

DRZ_

SAMOSTATN_

STYDLIV_

JAK_KOLIV

Jakýkoliv – jakákoliv jsi, jsi to ty a tak to je. Cokoliv příroda dopustí existovat, ono samo svou existencí dokazuje svou „normálnost“, své místo v tomto světě. Přídavná jména, která v rámci našich lidských charakterů nazýváme „vlastnosti“, se nevyskytují ve formě abstraktních elementů s vagínou či penisem. Vlastnosti, atributy, nebo ještě jinak – projevy nás samotných – se realizují jedině přes nás. A tím jsou plně legitimizované.

My jsme si ovšem jako společnost vyvinuli zálibu, třídit vlastnosti z jedné pomíchané hromádky do dvou separátních boxů, a narozdíl od Popleky nás tohle hobby náramně baví. Podle, ehm, neznámého klíče, jsme naházeli některé rysy do krabice „TAKOVÝ JE MUŽ“. A druhou nadepsali „TAKOVÁ JE ŽENA“. Každého člověka pak narveme do jedné z těchto krabic a čekáme, že se zformuje do správného tvaru, jako když se fluidní kočičí tělo rozteče v prázdném akvárku.

A když chudák někdo vyčuhuje, durdíme se: „Ty jsi ale zženštilý,“ nebo „Takhle se dáma přece nechová,“ a podobné pindy. K čemu vám to je, kousat do někoho za jeho přirozenost? Přinese vám to fakt štěstí, lajnovat všechny, kdo kam patří a nepatří? Není to jen ztráta energie pro vás a zbytečný smutek pro kritizovaného?

I kdybychom přistoupili na jakékoliv statistiky, že „u většiny mužů převládá to či ono“ a „tamtím či oním se vyznačuje většina žen“ – standard nás přece nijak nenutí, abychom se chovali nepřívětivě vůči výjimečnému či menšinovému.

Ať si každý doplní jakou chce koncovku do kterékoliv vlastnosti chce. Jednou už jsme jací jsme, tak koukejme, abychom takoví byli. Pokud nechcete lidem ubližovat, přestaňte jim usměrňovat osobnost podle jejich genitálu! Děkuji. 

Kalendář 2020 ukazuje, že se „typicky mužské vlastnosti“ vyskytují samozřejmě i u žen a naopak. Pojďme si každý měsíc nového roku připomínat, že i muž může být křehký a žena soutěživá a pěstujem v sobě respekt vůči individuálním osobám.

Copy link
Powered by Social Snap